róża

Elegant Rose - Working In Background

sobota, 22 lutego 2014

Odłożona na półkę...Sprawdzając pocztę mailową otworzyłam wiadomość od Księgarni internetowej dobreksiazki.pl.
Zamawiałam w niej wiele interesujących pozycji. Jednak dzisiaj coś szczególnie przykuło moją uwagę, a mianowicie książka oraz tekst umieszczony na zakończenie listu...

Co powiedział Bóg
Neale Donald Walsch

,,Mam na imię Neale i rozmawiałem z Bogiem. Tobie również się to zdarzyło. Być może nie jesteś tego świadom, ale tak właśnie było. Zapewne nadałeś temu wydarzeniu po prostu inną nazwę. Być może nazwałeś to nagłym uczuciem wszechogarniającej miłości, czy też najwznioślejszą myślą lub największym przypływem natchnienia, jakiego kiedykolwiek zdarzyło Ci się doświadczyć." 

"Nie bagatelizuj małych dobrych uczynków, wierząc że niewiele mogą pomóc. Krople wody jedna po drugiej, po pewnym czasie wypełnią duży garnek."

Patrul Rinpocze

Pomyślałam sobie, że warto byłoby tą pozycję mieć w swoich zbiorach. Ale pomijając książkę, bo przecież nie ona tak bardzo przyciągnęła moją uwagę tylko słowa zapisane poniżej. Ileż prawdy jest zawartej w tych dwóch zdaniach. Gdyby każdy z nas zwracał na to uwagę świat stałby się lepszy...

 Kilka dni temu otrzymałam przesyłkę z Polski w postaci książki.

 

 

Pozycja ta zainteresowała mnie na tyle, że musiałam odłożyć na półkę czytaną obecnie "Irlandzki sweter". Dopiero teraz odkryłam, jak wspaniałym autorem jest Antonio Socci. Postanowiłam wyszukać więcej pozycji książkowych napisanych przez tego autora i zamówić je. 

Wielu z nas poszukuje prawdy. Odkrywając coś nowego, co pogłębia naszą wiedzę i wiarę. Coś, co doskonali nasze wnętrze. Wystarczy tylko chcieć i umieć dostrzegać to, co tak często dla wielu jest niewidzialne. Temat "morze"... by świat stał się lepszy, powinniśmy zacząć od siebie. Drobnymi kroczkami, nie zrażając się przeciwnościami. Mamy stać się miłością, chociaż nie jest to łatwe. Nasze serca tak często przybierają formę głazu, który powinniśmy starać się skruszyć. Czyli, nic nie jest proste. Życie jest trudne, a i my sami potrzebujemy wsparcia duchowego. Odrobiny zrozumienia i uczucia. Przyjaźni i serdeczności. Dając otrzymujemy. Otrzymując, przenosimy ten blask na innych, którzy żyją w naszych sercach i otoczeniu. Nigdy nie jest za późno, by zacząć wszystko od nowa.  

Słowa, które dzisiaj przeczytałam trafiły głęboko do mojego serca... "... Krople wody jedna po drugiej, po pewnym czasie wypełnią duży garnek."

 

1 komentarz:

  1. Niezwykle ważne jest dopuszczać do siebie słowa, które mogą nas zmienić.
    A to dają dobre treści dobrych książek czy homilii a nawet stron internetowych.
    Szczególnie ważne to jest w naszym świecie, gdy promowany jest ogromnie kult jednostki co wiąże się z egoizmem i egotyzmem.

    Pozdrawiam serdecznie.

    OdpowiedzUsuń